بنام خدا

🔸خیلی از افراد که به زیبایی پوست خود اهمیت می دهند همیشه از تیرگی آن می نالند.
🔹تیرگی پوست می تواند علت های مختلفی چون عملکرد نادرست کبد، رژیم غذایی نامناسب، بیماری های ارثی، ناامیدی، ترشح بیش از حد رنگدانه و نرسیدن خون غلیظ و با کیفیت به عروق ریز پوستی باشد.
🔸بسیاری از افراد به داروها و مواد آرایشی شیمیایی برای زیباسازی و سفید کردن صورت پناه می برند که می تواند در طولانی مدت آثار مخربی روی پوست داشته باشد.
🔹استفاده از مواد طبیعی برای شفاف سازی و زیباسازی پوست علاوه بر فواید متعدد برای حفظ سلامت پوست، اثری عالی روی جوانسازی و شفافیت آن دارد.

در ادامه با ۵ ماسک برای سفید و روشن کردن پوست صورت در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافیک) همراه باشید.

۱ ماسک عسل و پودر بادام

با مخلوط عسل و پودر بادام و مالیدن آن مانند ماسک به صورت می توان پوستی شفاف و روشن داشت. این مخلوط را قبل استفاده کمی حرارت دهید تا عسل روان شود.

۲ ماسک پرتقال و شیر

بعد خشک کردن پوست پرتقال و پودر کردن آن، با شیر مخلوط کنید و سپس به صورت بمالید. سپس منتظر خشک شدن آن بمانید و بعد آن صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

۳ ماسک سیب زمینی

این ماسک فوق العاده مخصوصا برای رفع تیرگی دور چشم بسیار مفید است. ابتدا سیب زمینی را رنده کنید و سپس به صورت و دور چشم بمالید. همچنین می توان سیب زمینی را به صورت برش و مالیدن روی صورت استفاده کرد.

۴ ماسک تخم مرغ

برای داشتن پوستی سفید و همچنین از بین بردن جوش می توانید تخم مرغ را هم بزنید و به صورت کف در بیارید. سپس مانند ماسک روی صورت مالیده و حدود ۲۰ دقیقه صبر می کنیم. در نهایت صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

۵ ماسک روغن بادام و پرتقال

برای زیباتر کردن پوست آب پرتقال را با روغن بادام و شیره نارگیل مخلوط کرده و بعد مالیدن به صورت حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس صورت را شستشو دهید. در ضمن برای خشک کردن صورت حوله را روی پوست نمالید و ضربه های کوتاه بزنید.

دوره مکالمه انگلیسی

دوره واژگان کاربردی

اینفوگرافی

دستور انگلیسی

آیا می دانید؟

لغات 504

مکالمات انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، از آخرین آموزش ها، محصولات و تخفیف های بابا آب داد مطلع شوید.

یا برای اطلاع می توانید در هر یک از کانال های زیر در تلگرام، گپ و ایتا به آی دی babaabdadchannel@ عضو شوید:

گپ تلگرام ایتا

اینفوگرافی: ۵ ماسک برای سفید و روشن کردن پوست صورت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *