بنام خدا

🔸تابستان با تعطیلات و گرمای زیادش فصل مناسبی برای سفر، و مخصوصا پناه بردن به نواحی سردتر است.
🔹در ایران برخی مناطق به ویژه ارتفاعات به دلیل داشتن هوایی دلپذیر و خنک مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران است.
🔸بعضی از این مناطق روستایی بدلیل داشتن چندین ویژگی ممتاز و طبیعتی شگفت انگیز نسبت به سایر مکان ها از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و در نتیجه اولویت اول مسافران است.

در ادامه با ۵ مقصد تفریحی ایران در تابستان در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافیک) همراه باشید.

۱ روستای افجه، تهران

روستای افجه منطقه ای خوش آب و هوا نزدیک لواسان تهران است که به خاطر باغ های میوه اش معروف است. درختان میوه ای چون گردو و گیلاس به فراوانی در آنجا یافت می شود. همچنین اطراف آن مناظر دیدنی «باغ هویج» قرار دارد که به زیبایی آن افزوده است.

۲ روستای هجیج، کرمانشاه

این روستا که در نزدیکی پاوه کرمانشاه قرار دارد، بخاطر پلکانی بودن خانه هایش ماسوله را به یاد می آورد. این روستا با داشتن آبشار بل با خواص درمانی، رودخانه زیبای سیروان، و امام زاده سید عبیدالله که فرزند امام کاظم (ع) است، به منطقه ای گردشگر پذیر تبدیل شده است. خرید گیوه یادتان نرود!

۳ روستای استخرگاه، رودبار

یکی از زیباترین روستاهای ایران و مقصد تابستانه هر گردشگری می تواند روستای استخرگاه در رودبار باشد. این روستا که در ارتفاعات درفک واقع شده است، دارای طبیعتی سرسبز و بکر و آب و هوایی دلپذیر و خنک است. دلیل نامگذاری آن وجود دو استخر در دو طرف روستا می باشد.

۴ روستای اورامان تخت، کردستان

این روستا بدلیل پلکانی بودن مانند ماسوله، به هزار ماسوله معروف شده است که به خاطر هوای دلپذیر و خنکش، سرسبزی و همچنین چشمه هایش مقصد گردشگران است. نام آن از واژه کردی هورامان به معنای « سرزمین اهورا » گرفته شده است. در این روستا صنایع دستی چون گلیم، حصیر و قالی ساخته می شود.

۵ روستای فیلبند، مازندران

این روستای رویایی که نزدیک مسیر هراز به آمل واقع شده است، یکی از مناطق خنک و دلپذیر شمال است. وجود چشمه های مختلف و طبیعت سرسبز و بکر از زیبایی های این بهشت گمشده سوار بر ابرهاست. آن را بدلیل اینکه ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا دارد، سرزمین ابرها و همچنین بام شرق مازندران می نامند.

0
اینفوگرافی: ۵ مقصد تفریحی زیبای ایران در تابستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *