بنام خدا

🔸طب امام صادق (ع) که به «طب الصادق» معروف است، حاوی اطلاعات ارزشمند در زمینه پزشکی و خواص میوه ها و غذاها است.
🔹امام با علم الهی خود و تسلطی که بر خواص میوه ها و خوردنی ها داشتند، برای سلامت بشر و زدودن بیماری ها از بدن توصیه های مفیدی کردند که می توان آنها را سرلوحه سبک زندگی سالم قرار داد.
🔸این علوم گرانبها امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و با پیشرفت علم و کشفیات جدید دانشمندان ارزش این سخنان بیش از پیش آشکار می شود.
🔹خواص درمانی میوه ها و تاثیر مختلف آنها در سلامت و نشاط روح و جسم انسان یکی از نمونه مطالب این طب است.

در ادامه با ۵ میوه و خواص آنها در طب امام صادق (ع) در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافی) همراه باشید.

۱ انجیر

طبق کلام امام صادق (ع) «انجیر» از بین برنده بخارات، محکم کننده ی استخوان، تقویت کننده مو، از بین برنده ی بیماری است و به دوا و دارو هم نیاز نیست.
طبق نظر محققان انجیر بخاطر سرشار بودن از عنصرهای مغذی و قندی بسیار مفید است. برای تقویت معده و آسان سازی هضم غذا هم توصیه می شود. همچنین برای درمان کبد و جلوگیری از فاسد شدن خون مفید است.

۲ بِه

امام صادق (ع) میوه «به» را عامل زیبایی صورت و تقویت کننده قلب معرفی کردند. همچنین خوردن آن را به صورت ناشتا عامل سلامت نطفه و در نتیجه زیبایی فرزند دانسته اند.
طبق تحقیق پزشکان امروز به این خواص را دارا بوده و همچنین مقوی مثانه بوده و ادرار آور است و درد معده را هم آرام می کند.

۳ خرما

به نظر امام صادق (ع) «خرما» سموم را از بدن زدوده و ضرری ندارد و خوردن ۷ عدد از آن هنگام خواب کرم های معده را از بین می برد.
طبق نظر پزشکان خرما عامل گرمی بدن و پاک کننده خون است و خوردن آن با شیر تقویت کننده نیروی جنسی است. همچنین بخاطر وجود منیزیم در آن میوه ای ضد سرطان شناخته شده است. و در کل طبق کلام امام در آن شفاست و بیماری نیست.

۴ سیب

امام صادق (ع) فرمودند که «سیب» عامل برطرف کننده ی تب است و حرارت بدن را کاهش می دهد. و حتی فرمودند اگر مردم خواص آن را می دانستند، تنها از آن برای درمان بیماری استفاده می کردند که آن باعث شادی قلب است.
طبق سخن محققان سیب باعث نشاط است و برای تقویت بینی، قلب و کبد مفید است و از آن به عنوان یک اشتها آور نیز یاد می شود.

۵ انار

امام صادق (ع) «انار» را برای کودکان توصیه کرده اند و آن را عامل سرعت رشد و جوانی دانسته اند. همچنین خوردن انار با پیه آن را برای دباغی معده و تقویت ذهن مفید دانسته اند.
پزشکان معتقدند انار تصفیه کننده خون، نرم کننده شکم و قوی کننده کبد است. و رشد کودکان که امام به آن اشاره کردند با این موارد تسریع می شود.

0
اینفوگرافی: ۵ میوه و خواص آنها در طب امام صادق (ع)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *