بنام خدا

🔸خیلی از افراد که به زیبایی پوست خود اهمیت می دهند همیشه از تیرگی آن می نالند.
🔹تیرگی پوست می تواند علت های مختلفی چون عملکرد نادرست کبد، رژیم غذایی نامناسب، بیماری های ارثی، ناامیدی، ترشح بیش از حد رنگدانه و نرسیدن خون غلیظ و با کیفیت به عروق ریز پوستی باشد.
🔸بسیاری از افراد به داروها و مواد آرایشی شیمیایی برای زیباسازی و سفید کردن صورت پناه می برند که می تواند در طولانی مدت آثار مخربی روی پوست داشته باشد.
🔹استفاده از مواد طبیعی برای شفاف سازی و زیباسازی پوست علاوه بر فواید متعدد برای حفظ سلامت پوست، اثری عالی روی جوانسازی و شفافیت آن دارد.

در ادامه با ۵ ماسک برای سفید و روشن کردن پوست صورت در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافیک) همراه باشید.

۱ ماسک عسل و پودر بادام

با مخلوط عسل و پودر بادام و مالیدن آن مانند ماسک به صورت می توان پوستی شفاف و روشن داشت. این مخلوط را قبل استفاده کمی حرارت دهید تا عسل روان شود.

۲ ماسک پرتقال و شیر

بعد خشک کردن پوست پرتقال و پودر کردن آن، با شیر مخلوط کنید و سپس به صورت بمالید. سپس منتظر خشک شدن آن بمانید و بعد آن صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

۳ ماسک سیب زمینی

این ماسک فوق العاده مخصوصا برای رفع تیرگی دور چشم بسیار مفید است. ابتدا سیب زمینی را رنده کنید و سپس به صورت و دور چشم بمالید. همچنین می توان سیب زمینی را به صورت برش و مالیدن روی صورت استفاده کرد.

۴ ماسک تخم مرغ

برای داشتن پوستی سفید و همچنین از بین بردن جوش می توانید تخم مرغ را هم بزنید و به صورت کف در بیارید. سپس مانند ماسک روی صورت مالیده و حدود ۲۰ دقیقه صبر می کنیم. در نهایت صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

۵ ماسک روغن بادام و پرتقال

برای زیباتر کردن پوست آب پرتقال را با روغن بادام و شیره نارگیل مخلوط کرده و بعد مالیدن به صورت حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس صورت را شستشو دهید. در ضمن برای خشک کردن صورت حوله را روی پوست نمالید و ضربه های کوتاه بزنید.

0
اینفوگرافی: ۵ ماسک برای سفید و روشن کردن پوست صورت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *